Görevimiz Tehlike’deki Tom Cruise’in elektrikli BMW’si Türkiye’ye geldi

0

Standın odak noktası ise BMW’nin yeni markası BMW i’nin elektrikli spor otomobili BMW i8 Concept var. Merkezde konumlandırılmış bir şekilde geleceğin mobilitesini temsil eden BMW i8 Concept, gelecekteki tasarım ve teknoloji anlayışını en iyi şekilde ifade ediyor. Pek çok sinemasever tarafından son “Görevimiz Tehlike” filminde Tom Cruise tarafından kullanılırken görülen bu otomobil tüm dünya ile aynı zamanda, 2014’de Türkiye’de satışa sunulacak.

BMW Türkiye Distribütörü Borusan Otomotiv, 19 otomobilini sergiliyor.  BMW standında aynı zamanda satış sonrası sergi alanı da bulunacak. Yine Borusan Otomotiv standında şirketin finansman markası olan Premium Finance kredi olanakları ve otomobilini takasa vermek isteyen veya garantili ikinci el otomobiller ile ilgilenen ziyaretçilere Premium Selection markası destek veriyor.

BMW’nin son dönemde tamamı yenilenen veya tazelenen modellerinden makyajlanan yeni BMW X1, yeni BMW X6 ve yeni BMW 7 Serisi fuarda yerlerini aldı.

Autoshow sürprizleri arasında yine yeni BMW 320d xDrive, BMW 5 Serisi’nin standart modelden 14 cm daha uzun yani “Long” versiyonu BMW 520Li, yeni BMW M6 ve yeni BMW 6 Serisi Gran Coupe bulunuyor.

Plug-In hybrid bir motora sahip olan BMW i8 Concept, 1480 kg ağırlığındaki gövdesi ile 4.6 saniye içerisinde 0’dan 100 km/saat hıza ulaşabiliyor. TwinPower Turbo motoru ile 223 bg üretirken elektrikli motoru sayesinde 130 bg ek güç sağlıyor. Elektrikli motor ile 35 km menzile ulaşırken ortalamada sadece 2.7 litre yakıt tüketiyor. Bu kadar performansı sadece 66g/100 km emisyon salımı ile gerçekleştirebiliyor.

 

bmw i8 tom cruise arabası autoshow 2012

 

bmw i8 tom cruise arabası autoshow 2012

 

BMW AUTOSHOW 2012 GALERİ

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here