Son dakika: Formula 1, Türkiye’ye dönüyor!

0

Dünyanın en önemli rekabet alanlarından biri olan ve 130 ülkeden canlı olarak yayınlanan Formula 1, Türkiye’ye geri dönüyor. Türkiye’de Yılın Otomobili’nin açıklandığı geceye Ankara dönüşü adeta son dakikada katılan İstanbul Park pistinin işletmecisi İntercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak, sporseverlere müjdeyi verdi.

Katıldığı gündüz saatlerinde Ankara’da yapılan Formula 1’in Türkiye’ye yeniden dönmesiyle ilgili toplantıyı anlatan Vural Ak, Formula 1’in 2018 yılında ülkemize dönmesi konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Ak, henüz imzaların atılmadığının ancak her şeyin son bir imzaya kaldığını vurguladı.

F1 yarışı için Ankara’da masaya oturuldu. Anlaşma sağlandı, imzalar atılıyor, yarış seneye.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşüldü

Dün gündüz saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Formula 1’in yeni CEO’su Chase Carey’i makamında ağırladığı açıklandı. Basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıya TOSFED Başkanı Serkan Yazıcı, İstanbul Park pistinin işletmecisi Vural Ak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da katıldı. Toplantının ardından nelerin konuşulduğuna yönelik resmi bir açıklama yapılmadı. Akşam Türkiye’de Yılın Otomobili Ödül Törenine’ne yetişen toplantı katılıcılarından İntercity Başkanı Vural Ak, yıllardır üzerinde çalıştığı projenin gerçekleştiğini ve Formula 1 Yarışı’ın 2018 yılından itibaren eniden Türkiye’ye geleceğini müjdeledi.

Geçen yıl 10 yıldan uzun süredir Formula 1 Holding’in en büyük hissedarı olan CVC‘den Amerikalı Liberty Media’nın yönetimine geçen Formula 1, düzenlendiği ülkelerin tanıtımı açısından da önemli bir rol oynuyor. TV kanallarından canlı yayınlanan yarış, milyarlarca sporsever tarafından izleniyor.

Formula 1 el değiştiriyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here