Ford’dan 5 yeni modelli geçit töreni

0

Türkiye’de 2013 yılının ilk çeyreğinde pazara sunulacak olan Yeni Fiesta, bu sınıfta ilk kez sunulan MyKey özelliği ile yetişkinleri daha güvenli sürüşe teşvik ederken genç sürücülerin de direksiyon başında maruz kaldığı risklerin azaltılmasına olanak tanıyor. Sistem önceden kişiye tanımlı özel anahtarlar aracılığı ile aracın maksimum hız ve müzik düzeyi limitlerini kişiye göre belirliyor.

80 bg, 1.0 litre 3 silindirli benzinli ve yeni 75 bg 1.5 litre TDCi dizel motor Fiesta'da ilk kez satışa sunulacak. Fiesta’nın motor seçenekleri arasında ödül kazanan 100 bg ve 125 bg’lik 1.0 litre EcoBoost motor; 105 bg’lik 1.6 litre Ti-VCT benzinli motor; 96 bg’lik 1.4 litre Duratec benzinli motor; ve 82 bg’lik 1.25 litre Duratec motor bulunuyor.

Ford’un tamamen yenilenen kompakt orta ticari araç neslini temsil eden Tourneo Custom, şık ve modern dış tasarımı, binek otomobil konforu sunan iç bölümü ve üstün sürüş özellikleriyle ticaretin makam aracı olmak üzere tasarlandı. Sınıfının lideri yük taşıma kapasitesine sahip Tourneo Custom, efsanevi Transit dayanıklılığı ve sınıfının en iyi yakıt tüketimini birlikte sunarak mükemmel bir iş ortağı oluyor. 59 bin 925 TL’lik başlangıç fiyatına sahip Yeni Ford Tourneo Custom, 8+1 minibüs modelleri ile personel ve turizm taşımacılığında üstün konforu ve şık tasarımı ile kullanıcıların ilk tercihi olmaya aday.

38 bin 250 TL’den başlayan fiyatlarla Ekim ayından bu yana satışta bulunan Yeni Ford B-MAX, , Ford’un düşük CO2 emisyonu sağlayan ECOnetic teknolojilerine sahip en yeni benzinli ve dizel motorları ile sınıfında yakıt tasarrufu konusunda standartları yükseltiyor. B-MAX’in benzinli motor ürün gamında 90 bg güce sahip 1.4 litre ve 105PS güç üreten 1.6 litre Duratec benzinli motorlar ile ödüllü 1.0 litre EcoBoost 120PS güce sahip motor yer alıyor. B-MAX’te dizel motor olarak ise 75 bg’lik güce sahip 1.5 litre TDCi yer alıyor. 1.6 litrelik motor 6 ileri otomatik Powershift şanzıman ile sunulurken, diğer motor seçenekleri 5 ileri düz vitesle satışa sunuluyor.

Tamamen yenilenen Mondeo, Ford’un yeni global tasarım dilini yansıtan çarpıcı bir siluete sahip. Ford'un yeni global CD segmenti platformunda üretilen ilk model olan Yeni Mondeo, sürücüye daha çok odaklanan dinamik bir performansa sahip.

Segmentinde, “2012 Yılın Motoru" ödüllü 1.0 litre EcoBoost'a sahip ilk otomobil olacak olan Yeni Mondeo, aynı zamanda ECOnetic Teknolojisi’ne sahip 1.6 litre dizel motorla da sunulacak. Her ikisinin de sınıfının en iyi yakıt ekonomisini sunması bekleniyor. Bunlara ek olarak müşteriler turbo beslemeli 1.5 litre ve 2.0 litre TDCi dizel seçeneklerine sahip olabilecek.

Türkiye’de 2013 yılının ilk çeyreğinde pazara sunulacak olan Yeni Kuga’da Ford’un popüler 2.0 litre TDCi dizel motorunun 163 bg versiyonu bulunuyor. Kuga aynı zamanda güçlü torku ve yakıt verimliliği ile son derece etkileyici olan ve Ford Focus ile C-MAX modellerinde de bulunan 1.6 litre EcoBoost benzinli motor seçeneğine de sahip. Bu motorlara hem manuel hem de otomatik şanzımanlar eşlik ediyor.

 

FORD AUTSHOW 2012 GALERİ

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here