Fiyatı 30 bin lira seviyesinde olacak

0

Fiyatı 30 bin lira seviyesinde olacak

Dacia, geniş aileler için tasarladığı ilk MPV modeli Lodgy’yi İstanbul Autoshow Fuarı’yla birlikte Türkiye pazarına sunacak.

5 ve 7 kişilik versiyonları bulunan Lodgy ile Dacia birçok ilklere imza attı. Ön panele entegre edilmiş olan dokunmatik 7 inç büyüklüğündeki MEDIA NAV multimedya/navigasyon sistemi, hız sınırlayıcı, arka park sensörleri (opsiyonel) USB, Bluetooth ile 4 adet hava yastığı Dacia ürün gamında ilk kez standart olarak yer alıyor.

YÜK TAŞIMADA HAFİF TİCARİLERİ ARATMAZ

Teknolojide gerçekleştirilen ilklerin dışında otomobilde geniş iç hacmi ve fonksiyonellik öne çıkan özelliklerin başında geliyor. Lodgy, geniş bagaj hacmi ile sınıfının en iyileri arasında yer alıyor. 7 kişilik oturma pozisyonuyla Lodgy, 207 litrelik bağaj hacmi sunarken, koltukların katlanmasıyla birlikte bu rakam 2 bin 617 litreye kadar ulaşıyor. Bu sayede hafif ticari araçlarla rekabet edebiliyor.

 

2 FARKLI DİZEL MOTOR

Lodgy, ülkemizde iki farklı güçteki dizel motor seçenekleriyle satışa sunulacak: 1.5 dCi 90 beygir beş ileri vites ve altı ileri vitesli 110 beygir gücündeki 1.5 dCi. 90 beygir gücündeki versiyon 100 kilometrede 4.2 litre, yüksek beygirli versiyon ise 4.4 litre yakıt harcıyor. İbrahim Aybar, aracın Türkiye fiyatının 30 bin lira seviyesinde olmasını beklediklerini söyledi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here