F-Type’ın yeni giriş motoru: 2.0 lt 300 hp

0
Jaguar F-Type 2017

Süper spor otomobil sınıfının MTV artışını dert etmeyenlerin oyuncusu Jaguar 300 hp’lik yeni 2.0 lt hacimli motora kavuşan F-Tpe modelini Türkiye yollarına çıkardı.

2012 yılında pazara sunulduğundan bu yana 160’a yakın ödül toplayan F-TYPE, başarısını makyajlı alüminyum gövdesi ve yeni Ingenium motor seçenekleri ile devam ettirmek istiyor.

Yarış otomobillerinden ilham alan, şiddeti kademeli olarak artan bir sese sahip Aktif Spor Egzozu ile Jaguar F-TYPE’ın yeni 2.0 litre 300 bg Turbocharged benzinli motoru, performansın yanı sıra, Akıllı Sürekli Değişken Valf Kaldırma Kontrolü, E-wastegate ve değişken hacimli yağ pompası dahil olmak üzere çeşitli yenilikçi teknolojiler içeriyor.

Yeni motor için ortalama yakıt tüketim değeri 100 km ortalamada 7.2 lt olarak açıklanıyor.

300 hp gücündeki yeni Ingenium serisi 2.0 lt motor, F-Type için vergi “avantajı” bile doğurabilir..

İç mekanda elit ve yalın malzemeler

Otomobilin içinde ise hafif ve ince koltuklar, daha etkileyici bir stil, daha fazla alan ve daha fazla konfor vaat ederken bir dizi yeni iç kaplama ve malzeme seçeneği, Jaguar F-TYPE’a daha egzotik bir hava kazandırıyor.

Kabinin merkezinde yeni bağlantı ve eğlence özellikleri sunan yeni nesil Touch Pro haber/eğlence sistemi yer alıyor.

F-Type 2.0 300 hp motor seçeneği Türkiye’de Coupe ve Convertible seçenekleriyle satın alınabiliyor. 144.300 Euro’dan (Günün kuruyla 607 bin TL) başlayan fiyatlarla satılan yeni F-Type için S ve R olarak kodlanan daha büyük motorlu ve tabii ki daha yüksek performans sunan motor seçenekleri de satın alınabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here