Alfa’nın ilk SUV’u İstanbul’da sahneye çıkıyor

0
Alfa Romeo Stelvio 2017

Yeni model atağı başlatan Alfa Romeo, bu atağın ikinci temsilcisini 2017 İstanbul Autoshow kapsamında Türkiye’ye getiriyor. Ülkemizde satışa sunulmadan hemen önce İstanbul Otomobil Fuarı’nda, otomobil severlerle buluşacak olan Stelvio, Giulia ile birlikte Alfa Romeo standının dikkat çeken iki yeni modeli olacak.

21-30 Nisan tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan İstanbul Autoshow’da boy göstermeye hazırlanan Stelvio, yılın son çeyreğinde Türkiye’de yollara çıkacak.

Alfa Romeo Stelvio motor seçenekleri

Stelvio’nun 2.0 litrelik turbo benzinli motoru 280 beygir güç üretirken, 2.2 litrelik turbo dizel motoru 210 beygir güç üretiyor. Tamamen yeni 2.0 litrelik turbo benzinli motor ve 200 bar ile çalışan yüksek basınçlı direkt enjeksiyon sistemi gibi teknolojilerin de katkısıyla, bütün devir bandı boyunca canlı bir karakter ve gaz emirlerine çabuk cevap veren bir yapı sergiliyor. Stelvio SUV’daki motorların her ikisi de gücünü 8 kademeli otomatik şanzıman ve Q4 dört tekerlekten çekiş sistemi üzerinden tekerleklere aktarıyor.

Alfa kırmızısı ve klasik Alfa sportifliği, SUV Stelvio’da da kendine yer buluyor.

Alfa Romeo Stevio’nun ürün gamı ilerleyen dönemlerde 200 beygir gücünde 2.0 litrelik turbo benzinli ve 180 beygir gücünde 2.2 litre turbo dizel motorla tamamlanacak. Her iki motor seçeneği 8 kademeli otomatik şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi Q4 ile kombine edilecek. 180 beygir gücündeki 2.2 litrelik turbo dizel motor ayrıca arkadan itişli de sipariş edilebilecek.

Çift bölgeli iklimlendirme sistemi veya donanım seviyesine bağlı olarak 8, 10 veya Harman Kardon imzalı 14 hoparlörle donatılan Alfa Connect bilgi ve eğlence sistemi gibi donanımlar araç içi yaşam konforunu daha da arttırıyor. Orta konsolun en üst noktasında sürücünün görüş alanında konumlandırılan ve Magneti Marelli ile birlikte geliştirilen entegre 3D navigasyonlu yüksek çözünürlüklü ekranın boyutu Alfa Connect versiyonuna bağlı olarak 6,5 inç veya 8,8 inç olmak üzere değişkenlik gösteriyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here