Bültenimize kaydolun:


   


   
Anasayfa / Yeni Modeller Haber Tarihi: 21 Ağustos 2013 19:40

Hyundai ix35'e otomatik vites ve yeni ekipman takviyesi

BUgüne kadar Türkiye'de 13 bin adet satıldığı açıklanan Hyundai'nin kompakt SUV modeli, artık 1.6 lt benzinli otomatüik seçeneğiyle satışa çıktı.

 

 
Koreli markanın kompakt SUV segmentindeki temsilcisi ix35, yeni donanımlarla güçlendirildi ve 1.6 lit benzinli otomatik vites seçeneğiyle satışa çıktı. 135 beygirgücündeki motorla kombine 6 ileri vites ile aracın yakıt tüketimi için 100 km'de 8.8 litre olarak açıklandı.
Türkiye'de bugüne kadar 13 bin adetten çok satılan Hyundai ix35, otomatik şanzıman seçeneğiyle bu rakamı önümüzdeki yıllarda daha yukarı çıkarmayı hedefliyor.
Yenilenen ix35, sadece otomatik vites takviyesiyle değil, bazı yeni özelliklere de kavuştu. Değişken direksiyon modu “Flex Steer”, bunlardan biri. Ayrıca yüzeye duyarlı amortisörler (ASD) bir başka yeni özellik olarak öne çıkıyor.
LED gündüz farları ve LED posizyon lambaları, tasarımı değiştirilen 17 ve 18 inç’lik jantlar, geliştirilmiş ESC, römork çekme fonksiyonu gibi diğer yeni özellikler aracın yenilikleri arasında yer alıyor.
 

İÇ MEKANDA KALİTE ALGISI ARTIRILMAK İSTENDİ

Hyundai ix35’in yenilikleri kabin içinde de devam ediyor. Araçta koltuk ve kapı döşemeleri daha kaliteli malzemelere sahip olmuş. Havalandırma ızgaraları da artık krom kaplamalarla karşımıza çıkıyor. Ön taraftaki bardak tutucular da yeni seride aydınlatılmalı olarak sunuluyor. Bu donanımlar sayesinde çok daha modern hale gelen ix35, Supervision gösterge paneli ve 4.2 inçlik renkli LCD bilgi ekranıyla tamamlanıyor.
 

HYUNDAI ix35 FİYATI VE SEÇENEKLERİ

Türkiye’de Style ve Elite olmak üzere iki ayrı donanım paketi ve 1.6 litre GDI ile 2.0 litre dizel olmak üzere de iki ayrı motor seçeneğiyle satılan yeni ix35’lerin fiyatları 59 bin 200 TL’den başlıyor. Otomatik şanzıman için sadece 3 bin TL fark ödeyerek 62 bin 200 TL’ye ix35 1.6 GDI Style Otomatik sahibi olunabiliyor. 
Bir üst donanım olan Elite için manuel şanzımanlı aracın fiyatı 65 bin 500 TL iken yine 3 bin TL fark ödenip 68 bin 500 TL’ye otomatik şanzımanlı Elite donanım alınabiliyor. 
Hyundai ix35 2.0 Dizel otomatik ise sadece Elite donanımıyla 115 bin TL’ye alınabiliyor.
 

Diğer Güncel Hyundai Haberleri:

Diğer Hyundai Haberleri


Copyright © 2015 OtoAjanda.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. OtoAjanda.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir.
OtoAjanda.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.

Künye

OTOAJANDA

Bu site bir Otomotiv haber portalıdırİLETİŞİM
bilgi@otoajanda.com

Posta Adresi
Karayolları Mah. Abdi İpekçi Cd.
TEM AVRUPA Konutları 34/J
A10 Blok Kat: 15 D: 61
GaziosmanPaşa
İstanbul