Bültenimize kaydolun:


   


   
Anasayfa / Kulis Haber Tarihi: 07 Haziran 2013 19:57

Otokar, Kirpi'nin yerine talip

Otokar'ın yeni serisinde askeri araçlar öne çıktı...

 

 

Forbes Dergisi'nde yayınlanan bir kulis habere göre Koç Grubu otomotiv şirketlerindoen Otokar, Savunma Sanayi'nde ortaya çıkan Kirpi boşluğunu Kaya2 ile kapatmaya adaylığını koyuyor.

 

BMC'nin 468 adet mayına dayanıklı personel taşıyıcı (MRAP) Kirpi teslimatını tamamlayamaması ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı'nın kalan alımı iptal etmesi üzerine gelecek MRAP ihalesi için Koç Grubu şirketi Otokar'ın ürettiği ve Alman Mercedes-Benz Unimog 5000 temelli Kaya 2'nin yolunun açıldığı konuşuluyor. Ancak Otokar'ın hamleleri bununla bitmedi. Dünyada MRAP konseptinin V gövdeli, yüksek, denge sorunu olan hantal araçlardan daha az personel taşıyan ama daha çevik ve güçlü zırhlandırmaya sahip araçlara doğru evrilmesi nedeniyle Otokar bu dilim için Cobra 2'yi geliştirdi. Cobra 2'nin eşdeğeri araç diğer yerli üreticilerde bulunmuyor. 
 
Kaynak: Ersun Erdinç-Forbes

Copyright © 2015 OtoAjanda.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. OtoAjanda.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir.
OtoAjanda.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.

Künye

OTOAJANDA

Bu site bir Otomotiv haber portalıdırİLETİŞİM
bilgi@otoajanda.com

Posta Adresi
Karayolları Mah. Abdi İpekçi Cd.
TEM AVRUPA Konutları 34/J
A10 Blok Kat: 15 D: 61
GaziosmanPaşa
İstanbul