Bültenimize kaydolun:
Bizi Facebook üzerinden takip edin ve arkadaşlarınızla paylaşın..


   


   
Anasayfa / Genel Haber Haber Tarihi: 03 Nisan 2013 14:33

DAS LAGER GERMANY, ESKİŞEHİR’E 16 MİLYON EURO’LUK FABRİKA KURUYOR

Almanya'da üretim yapan otomotiv yan sanayi şirketi, Eskişehir'de yeni yatırım yapacağını açıkladı.

 

 

 
Türkiye Alman otomotiv devi Volkswagen'in yatırımının peşine düşmüşken, başka bir Alman otomotiv yatırımına ev sahipliği yapmaya başlıyor.
"Das auto" sloganıyla bütünleşen Volkswagen'den henüz ses yok ama Das Lager, temel atıyor.
 
Almanya’nın Düsseldorf şehrinde özel tasarım otomotiv rulmanları üreten Das Lager,  Eskişehir’e fabrika kuruyor…
 
Almanya’nın Düsseldorf şehrinde kurulan Das Lager Germany, 30 yıllık bilgi birikimi ve deneyimini Türkiye’ye taşıyor. Özel otomotiv rulmanları başta olmak üzere, tamamen özel tasarım ve özel dizayn üretim yapan Das Lager Germany, Eskişehir’de kuracağı fabrika ile Türkiye’de bir ilke imza atacak.
 
Konuyla ilgili açıklama yapan Das Lager Germany CEO’su Harun Adıgüzel,
“Eskişehir’de kuracağımız fabrikada, ülkemizde üretilmeyen ve tamamen özel olan otomotiv rulmanları, demiryolu rulmanları, rüzgar enerjisi ve çelik endüstrisi rulmanları üretimi yapacağız. Tamamen özel tezgahlarda miktarı az, değeri yüksek ve sadece o uygulamaya esas olan rulmanlar üreteceğiz. Buna “rulman modacısı” ya da “rulman terzisi” adını veriyoruz. Yani firmanın isteğine ve ihtiyacına uygun olan rulmanı dizayn edip istenilen rulmanları üreteceğiz. Türkiye’de bu hizmeti veren bir firma yok. Dünya’da da bu hizmeti veren sadece birkaç firma var, dedi. 
 
 
218 KİŞİLİK İSTİHDAM YARATACAK
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulacak olan fabrika, 18.500 metrekare açık, 9.250 metrekare kapalı alana sahip. Fabrikaya mühendis, taşlama ve süper finiş uzmanları olmak üzere ilk etapta 218 kişilik bir istihdam sağlanacak.
Fabrikada standart ürün üretilmeyecek; bilyeli, siferik, silindirik ve konik makaralı özel ürünler üretilecek. İlk etapta üretimin yüzde 50’sini yurt içi piyasaya, yüzde 50’si ise Amerika, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerine ihraç edilecek. 

Copyright © 2015 OtoAjanda.com. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz. OtoAjanda.com basın yayın meslek ilkelerine uymaya söz vermiştir.
OtoAjanda.com'da yeralan haberler sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu haberlerden doğacak kazanç veya zararlardan kurumumuz sorumlu tutulamaz.

Künye

OTOAJANDA

Bu site bir Otomotiv haber portalıdırİLETİŞİM
bilgi@otoajanda.com

Posta Adresi
Karayolları Mah. Abdi İpekçi Cd.
TEM AVRUPA Konutları 34/J
A10 Blok Kat: 15 D: 61
GaziosmanPaşa
İstanbul