23 Nisan’da nostalji rüzgarı esecek

0

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Bahar Rallisi 2017, klasik otomobil tutkunlarını bir araya getiriyor. 22-23 Nisan tarihlerinde yapılacak olan etkinlik, İstanbul’un Avrupa ve Anadolu yakasında nostalji rüzgarı estirecek.

Bahar Rallisi’nin rotası

Klasik otomobil sahipleri ve severlerinin büyük bir heyecanla beklediği Mercedes-Benz sponsorluğundaki Bahar Rallisi 2017, İstanbul ve çevresinde yaklaşık 250 km’lik bir parkurda gerçekleşecek. Birbirinden özel 100’e yakın klasik otomobilin katılacağı Bahar Rallisi 2017’ye, 22 Nisan Cumartesi sabahı saat 10:00‘da, Hilton İstanbul Bosphorus Hotel’in önünde start verilecek. Uluslararası klasmanda yer alan ve Dünya Klasik Araçlar Federasyonu (FIVA) B Grubu Etkinlik kategorisinde düzenlenecek Bahar Rallisi 2017’nin ilk gününde İstanbul’un Avrupa yakasındaki rota izlenecek. Ralliye katılan otomobiller Boğaz hattında İstanbul’un tarihi semtlerinden geçerek Rumeli Feneri’ne ulaşacak; burada verilecek öğle yemeği molasının ardından rallinin ilk günü Kemerburgaz Kemer Country Club’daki finish noktasında son bulacak.

Bahar Rallisi 2017’nin ikinci gününde ise Istanbul Park’ta bulunan Mercedes-AMG Lounge’da organize edilecek brunch’ın ardından start verilecek. Şile istikametine doğru yol alacak yarışmacılar, Best Western Şile Gardens Hotel’de düzenlenecek barbekü partisinde mola verdikten sonra ralliyi Kavacık Limak Eurasia Hotel’de sona erdirecek. Mercedes-Benz’e özel bir etabın da düzenleneceği rotada en iyi zamanlamayla ralliyi tamamlayarak dereceye giren ekipler, Limak Eurasia Hotel’de düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak.

Bahar Rallisi’nde nostalji rüzgarı esecek

İstanbul yollarında nostalji rüzgarları estirecek bu yılki rallinin otomobil severlerin katılımına açık olduğunun altını çizelim.

Bahar Rallisi’ne katılan otomobiller

Bahar Rallisi 2017’ye yalnızca 1950-1975 yılları arasında üretilen Mercedes-Benz klasik otomobilleri değil, birbirinden özel Buick, Oldsmobile, Pontiac, Plymouth, Chevrolet, Citroen marka otomobillerin yanı sıra “muscle car” olarak tanımlanan Ford Mustang, Thunderbird, Mercury Cougar, Chevrolet Corvette, Camaro, Impala, Dodge Charger, Challanger ve Porsche, Alfa Romeo, Cadillac, Rolls Royce ve Volkswagen Carmann Ghia gibi klasikleşmiş otomobiller de katılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here