21 yıllık DRD araç kiralama şirketinden yeni haber var

0
818

Son yıllarda araç filo kiralama şirketlerinin bir çoğu kötü günler yaşıyor. Bunlardan biri de sektörün eskilerinden DRD araç kiralama şirketiydi. 21 yıllık filo kiralama şirketi DRD, bir süredir devam eden kriz sürecini atlattığını bir açıklama ile duyurdu.

Filo kiralama şirketinden yapılan açıklama şöyle;

“Türkiye’mizi araç kiralama kavramıyla tanıştıran, sektörün kurucu ve öncü markası olarak; bu yıl kuruluşunun 21.yılını geride bırakmış bulunuyoruz. 21 yıldır beraber yol aldığımız tedarikçilerimiz, iş ortaklarımız, müşterilerimizle kurumsal etiğe dayalı, şeffaf bir yönetim ve güven merkezli işbirliğini ilkesel olarak benimsedik. Prensiplerimiz doğrultusunda faaliyetlerimiz ile ilgili bilgileri, finansal performansımızı tüm paydaşlarımız ve kamuoyu ile düzenli olarak paylaştık. Arkasında durduğumuz ilke ve etik değerlerimizin her zaman faydasını gördük.

DRD Araç Kiralama
düzlüğü çıktı mı?

Bildiğiniz gibi ülkemiz ekonomisi, çok özel bir dönemden geçmektedir. Bu dönemin dinamikleri ve sonuçları, tüm Türkiye ekonomisinde olduğu gibi bizi de derinden etkilemiştir. Bu gelişmelerin doğal bir sonucu olarak 2018 Ağustos ayında finans kuruluşları ile başlattığımız görüşmelerimizi 17 Mayıs 2019 tarihi itibari ile sonlandırmış ve finansal yapılandırmamızı tamamlamış bulunuyoruz.

9 ayda borçları yeniden yapılandırdı

Geride bıraktığımız 9 aylık dönemde, çok taraflı olması bakımından örnek gösterilebilecek, önemli bir yapılandırma süreci yaşadık. Toplam 41 finans kurumu ile başlattığımız görüşmelerimizi Garanti Bankası, İş Bankası ve Akbank liderliğinde başarılı şekilde tamamladık. Bu yapılandırmanın olumlu etkilerinin sadece sektörümüze değil, tüm piyasaya moral verecek nitelikte olduğuna inancımız tamdır.

Bu süreçte, başta lider bankalar başta olmak üzere tüm finans kuruluşlarına, ilgili kamu kurumlarına, tedarikçilerimize DRD ismine gösterdikleri hassasiyet, anlayış ve güven temelli yaklaşımları için teşekkür ederiz.”

Cevap Gönder

Please enter your comment!
Please enter your name here